IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla południowo-wschodniej Polski; możliwe podtopienia

15.08.2022

IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla południowo-wschodniej Polski; możliwe podtopienia

Ze względu na spodziewane burze z gradem IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla południowo-wschodnich województw. Możliwe są gwałtowne wzrosty stanu wody i podtopienia.

“W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia” – poinformował IMGW w komunikacie o wydaniu ostrzeżenia hydrologicznego.

 

Dla województw podkarpackiego, małopolskiego, części śląskiego i świętokrzyskiego wydano ostrzeżenie hydrologiczne. Obowiązuje ono od poniedziałkowego popołudnia do wczesnych godzin porannych we wtorek.

 

IMGW poinformował też, że w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

 

Ostrzeżenie wydano w związku z prognozowanymi opadami i burzami.

 

“Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich)” – poinformowali hydrolodzy. (PAP)

 

lui/ ann/

  • Luiza Łuniewska
Najnowsze artykuły