Inteligentne światła w Śródmieściu

01.08.2018

Inteligentne światła w Śródmieściu

Na dwóch śródmiejskich skrzyżowaniach w Częstochowie – ulicy Kopernika z ulicami Śląską i Nowowiejskiego – zostały uruchomione sygnalizacje świetlne. Mają poprawić bezpieczeństwo w centrum miasta.

Zainstalowane z początkiem lipca sygnalizacje czekały na stosowne uzgodnienia i zasilenie przez zakład energetyczny. Po testach przeprowadzonych w ostatnich dniach, od środy zaczęły służyć pieszym i kierowcom.

Inwestycja Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu polegała na zakupie i montażu instalacji oraz czterech wyświetlaczy wskazujących kierowcom optymalną prędkość, a także na światłowodowym połączeniu wspomnianych sygnalizacji z sąsiednimi (w obrębie ul. Jana III Sobieskiego i placu Biegańskiego). Ma to co pozwolić na ich synchronizację i utrzymanie płynności ruchu.

Przypomnijmy, że realizacja zadania jest efektem wspólnych analiz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz częstochowskiej policji dotyczących możliwości poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły