31.08.2017

Inwestycje, czyli co się dzieje w gminie Poczesna?

Wkrótce zakończy się budowa rond i chodników w miejscowości Wrzosowa. Inwestycja ta sprawi, że bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców – wzrośnie.

Przebudowa ulicy Długiej we Wrzosowej obejmuje swoim zakresem wiele prac związanych z przebudową istniejącej infrastruktury podziemnej. W związku z powyższym, konieczna była przebudowa sieci wodociągowej, sanitarnej, teletechnicznej, elektroenergetycznej oraz budowa nowej kanalizacji deszczowej. Prace podziemne zostały zakończone. Z uwagi na ukształtowanie terenu należało wykonać pomiary geodezyjne i wprowadzić korekty w dokumentacji projektowej. Przy współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg gmina Poczesna dokonuje wszelkich starań, aby tempo robót było stabilne, pozwalające szybko zakończyć przebudowy ul. Długiej we Wrzosowej. Pojazdy uprzywilejowane oraz mieszkańcy są objęci szczególnymi względami, tak aby inwestycja nie wpłynęła negatywnie na ich życie.

Wykonano już odcinki od DK1 do ronda przy ul. Strażackiej z chodnikami po obu stronach ulicy i położono nawierzchnię bitumiczną. Trwają intensywne prace przy budowie ronda przy ul. Strażackiej (od ul. Długiej, na odcinku do ul. Górnej).

  • kg
  • zdj. UG Poczesna
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły