Jak uwolnić się od długów?

20.10.2017

Jak uwolnić się od długów?

Upadłość konsumencka jest stosunkowo młodą instytucją prawa, o której wiele osób jeszcze nie słyszało. Tymczasem może to być jedyna deska ratunku dla tych, którzy zaprzestali spłacania kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań i popadli w spiralę zadłużenia.

 

Upadłość konsumencka to procedura oddłużania osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym również byłych przedsiębiorców. Głównym celem upadłości konsumenckiej jest uwolnienie osoby zadłużonej od długów i stworzenie jej możliwości skorzystania z tzw. nowego startu.

 

Postępowanie inicjowane jest na wniosek, który należy złożyć w Sądzie Rejonowym, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania dłużnika. Sąd po przeprowadzeniu postępowania dowodowego i zweryfikowaniu czy dłużnik spełnia przesłanki do ogłoszenia upadłości konsumenckiej wyda merytoryczne orzeczenie.

 

Szukając zatem sposobów na wyjście z długów warto rozważyć złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Osoby decydujące się na to postępowanie mają szanse na całkowite oddłużenie i odzyskanie komfortu psychicznego.

  • Katarzyna Brodziak-Grzyb radca prawny

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły