Jakub Miśkowiak opuszcza Włókniarz. Klub przedstawił już nowego zawodnika

03.11.2023

Jakub Miśkowiak opuszcza Włókniarz. Klub przedstawił już nowego zawodnika

Włókniarz Częstochowa podziękował Jakubowi Miśkowiakowi za pięć wspólnych sezonów, podczas których zawodnik z lwem na piersi odniósł wiele sukcesów – zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Częstochowski klub pochwalił się również pierwszym transferem w żużlowym okienku transferowym, które oficjalnie otworzyło się 1 listopada. Kim jest nowy zawodnik Włókniarza?

W czwartek 2 listopada częstochowski klub poinformował o odejściu z biało-zielonej drużyny Jakuba Miśkowiaka, a następnie udostępnił komunikat o pierwszym transferze. W składzie Włókniarza dojdzie do zmiany zawodnika do lat 24. W nadchodzącym sezonie z lwem na piersi występować będzie Mads Hansen, który w tegorocznych rozgrywkach był czołową postacią w 1. Lidze Żużlowej.

– Urodzony w Danii 23-letni zawodnik w ubiegłym sezonie reprezentował Zdunek Wybrzeże Gdańsk i pokazał się z bardzo dobrej strony. Obok swojego rodaka Nicolaia Klindta był najskuteczniejszym ogniwem drużyny. W przekroju całego sezonu Duńczyk wykręcił średnią bieg/pkt na poziomie 1.926, co uplasowało go na 17. miejscu wśród najskuteczniejszych jeźdźców oraz na 3. miejscu wśród zawodników U-24 na zapleczu PGE Ekstraligi – poinformował klub i dodał – Sam zainteresowany otwarcie przyznawał w trakcie sezonu, że czuje się gotowy na to, by spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej. O jego determinacji oraz olbrzymim potencjale świadczy choćby występ podczas rundy Speedway Grand Prix rozgrywanej w Vojens kilka tygodni temu. Przed własną publicznością Mads Hansen zaprezentował się imponująco, docierając aż do półfinału. Ostatecznie rywalizację wśród najlepszych żużlowców na świecie zakończył na 7. miejscu z dorobkiem 10 punktów.

 

 

zdjęcie Jakuba Miśkowiaka – fot. redakcja

 

Zdjęcie Madsa Hansena – fot. Grzegorz Misiak / Włókniarz Częstochowa

  • red.
Najnowsze artykuły