Jechał 99 km/h w zabudowanym. Zapłaci 1000 zł mandatu

17.01.2022

Jechał 99 km/h w zabudowanym. Zapłaci 1000 zł mandatu

Wysoka prędkość to częsta przyczyna wypadków. Choć wprowadzone od 1 stycznia 2022 roku zmiany w taryfikatorze przewidują wyższe grzywny za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze to ciągle znajdują się kierujący, którzy w sposób drastyczny naruszają obowiązujące przepisy. Tylko w ten weekend dwóch kierowców w powiecie lublinieckim zostało ukaranych mandatami w wysokości tysiąca zł.

Po wejściu w życie nowych przepisów znacznie zwiększających wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, w tym obowiązujące ograniczenia prędkości.

W miniony weekend na drogach powiatu lublinieckiego, za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości dwóch kierujących otrzymało wysokie mandaty karne przewidziane w nowym taryfikatorze. W sobotę 15 stycznia, w miejscowości Brusiek kierujący nissanem w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 99 km/h.

Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego otrzymał mandat w wysokości 1 tysiąca złotych, a jego konto powiększyło się o 8 punktów karnych. Taka sama kara spotkała następnego dnia mieszkankę Lublińca, która w Lisowie, siedząc za kierownicą opla, przekroczyła dopuszczalna prędkość o 45 km/h.

  • TS
Najnowsze artykuły