Jechał na podwójnym gazie. Chciał przekupić policjantów

17.07.2019

Jechał na podwójnym gazie. Chciał przekupić policjantów

Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który wpadł w ręce myszkowskich policjantów z drogówki. Obywatel Ukrainy wcale nie poczuwał się do odpowiedzialności. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował mundurowym łapówkę…

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w Koziegłowach. Policjanci KPP w Myszkowie otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez świadka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został pouczony, że takie zachowanie w Polsce jest przestępstwem zagrożonym surową karą. W czasie oczekiwania na pomoc drogową 29-latek włożył jednemu z policjantów 150 zł do notatnika służbowego mówiąc, że „teraz nie ma problemu”. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i przestępstwo korupcyjne.

Zdecydowana reakcja świadków pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły