Jechali za szybko. Stracili prawa jazdy

06.03.2019

Jechali za szybko. Stracili prawa jazdy

Laserowy miernik TruCam obsługiwany przez policjantów z kłobuckiej drogówki w ostatnich dniach zarejestrował vw i citroena, które w terenie zabudowanym poruszały się z prędkością 108 km/h. Pierwszy z nich jechał ul. Zamoyskiego w Wąsoszu Górnym, a drugi ul. Częstochowską w Lipiu. Kierowcy stracili prawa jazdy. Zostali także ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci z kłobuckiej drogówki dyscyplinują kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości jednocześnie stwarzając zagrożenie dla siebie samych oraz dla innych uczestników ruchu drogowego. Zgłoszenia dotyczące zbyt szybkiej jazdy są też jednymi z najczęściej przekazywanych informacji przez samych mieszkańców.

W ostatnich czasie na drogach powiatu kłobuckiego prawo jazdy straciło dwóch doświadczonych kierowców.

Na ul. Częstochowskiej w Lipiu, policjanci zatrzymali citroena, który poruszał się z prędkością 108km/h w terenie zabudowanym. Samochodem kierował 55-letni, który jest mieszkańcem gminy Lipie. Kilka dni wcześniej dokument uprawniający do kierowania stracił 51-letni mieszkaniec gminy Miedźno, który na ul. Zamoyskiego w Wąsoszu Górnym również przekroczył dozwolona prędkość o 58km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obaj kierowcy otrzymali wysokie mandaty, na ich konto dopisano również punkty karne, a prawo jazdy otrzymają dopiero za trzy miesiące.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci wykorzystywali laserowe urządzenie pomiarowe TruCam LTI 20/20. Przypominamy, że jedną z jego zalet jest fakt, iż podczas pomiaru prędkości wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Eliminuje to wątpliwości, co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru. TruCam może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego cyklu pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły