Jesteś miłośnikiem poezji? Nie przegap tego spotkania!

26.11.2017

Jesteś miłośnikiem poezji? Nie przegap tego spotkania!

Piszesz wiersze, ale… one wciąż lądują w szufladzie? Chcesz zaprezentować je szerszemu gronu odbiorców i dowiedzieć się, czy rzeczywiście masz talent? To spotkanie jest właśnie dla Ciebie! W najbliższy czwartek (30.11.) w Cafe Belg odbędzie się Turniej Jednego Wiersza. Udział może wziąć każdy. Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Turniej Jednego Wiersza to projekt prezentujący twórczość współczesnych autorów częstochowskich, szerokiej grupie odbiorców. Każdy będzie mógł na chwilę się zatrzymać i posłuchać poezji lub przyjść ze swoim niepublikowanym wierszem i wystąpić! – Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej częstochowian, promocja młodych talentów oraz wyłonienie spośród uczestników laureatów – informują organizatorzy.

Turniej odbywa się systematycznie – za nami już wiele edycji – i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. – W klubowej atmosferze młodzi poeci i ci starsi, znajdą przyjazne miejsce dla prezentowania swojej twórczości i wrażliwości. Każdy poeta będzie mógł podzielić się swoją twórczością – zachęcają inicjatorzy poetyckiej rywalizacji.

Impreza ma formułę otwartą, tematyka tekstów poetyckich nie jest określona. Wystąpienia ocenia jury w składzie: Agnieszka Batorek (Biblioteka Publiczna), Tomasz Florczyk (FDS Czytaj!), Marcin Zegadło (poeta) – przewodniczący.

Po udanej edycji imprezy w ramach festiwalu Czytaj! Turniej Jednego Wiersza na stałe zagości w Cafe Belg (al. NMP 32). Jak zawsze w ostatni czwartek miesiąca. – Wierzymy, że zmiana miejsca przyczyni się do odświeżenia formuły, planowane są recitale i spotkania autorskie, a kawiarniany, ciepły klimat przyciągnie również nowych uczestników – mówi Artur Bratek, współorganizator.

W grudniu (28.12) po części konkursowej odbędzie się spotkanie autorskie Piotra Garbacza, promujące jego najnowszy tomik poezji pt. “Piętra”.

Turniej odbywa się w ramach cyklu PO_CZYTAJ!, czyli akcji promującej Festiwal Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!”. Partnerem spotkań jest Stowarzyszenie Komunikat, sponsorem nagród miasto Częstochowa.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/154265061990840/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1511775200229684

  • kg

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły