11.09.2017

Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUS

Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUS

“Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest z myślą o płatnikach składek oraz osobach, którzy płatnikami dopiero zamierzają zostać. Podczas bezpłatnych seminariów pracownicy ZUS omówią tematy, które niezmiennie interesują klientów (m.in. zasady rozliczania oraz wypłaty świadczeń krótkoterminowych z ubezpieczenia społecznego, obowiązki osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej). Zostaną również przedstawione planowane zmiany i udogodnienia dla przedsiębiorców (e-składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie). ZUS do współpracy zaprosił także ekspertów z Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta Częstochowy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Podczas trwania “Tygodnia Przedsiębiorcy” ZUS organizuje seminaria tematyczne, poświęcone codziennie innemu zagadnieniu:

Temat seminarium Termin i miejsce seminarium
ABC przedsiębiorcy 11.09.2017

poniedziałek

od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

E-składka – nowy wymiar rozliczeń 12.09.2017wtorek od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

Pakiet nowego przedsiębiorcy (rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej) 13.09.2017środa od godz. 11.00

do godz. 13.00

 

ZUS Oddział w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

Zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r. (e-ZLA) 14.09.2017czwartek od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczenie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne 15.09.2017piątek od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

 

Na pierwsze z seminariów, “ABC przedsiębiorcy, ZUS zaprasza tych przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe oraz tych, chcieliby się dowiedzieć, jakie nowe wyzwania czekają ich w 2018 r.

 

Z pewnością wielu przedsiębiorców będzie zainteresowanych tematem e-składki. Od przyszłego roku bowiem każdy przedsiębiorca będzie wpłacał składkę tylko na jeden, indywidualny numer rachunku bankowego. Wszystkiego na ten temat będzie można dowiedzieć się podczas seminarium 12 września 2017 r.

 

Seminarium “Pakiet nowego przedsiębiorcy skierowane jest do tych osób, które przedsiębiorcami dopiero zamierzają zostać. Podczas spotkania poznają swoje obowiązki, dowiedzą się, jak wypełniać dokumenty ubezpieczeniowe, jak korzystać z profilu PUE ZUS oraz co to jest e-składka.

 

Na seminarium na temat “Zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r. (e-ZLA) ZUS zaprasza szczególnie tych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie mają profilu na PUE ZUS. Od 1 lipca przyszłego roku zwolnienia lekarskie będą już wyłącznie elektroniczne, zatem warto się dowiedzieć, jaka jest obsługa elektronicznego zwolnienia lekarskiego.

 

Ostatnie z zaplanowanych seminariów, pt. “Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego”, zainteresuje zwłaszcza dużych pracodawców. Podczas niego będzie można dowiedzieć się, jakie są ogólne zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu i wypadkowemu, poznać rodzaje świadczeń i zasady rozliczania w dokumentach ubezpieczeniowych wypłaconych świadczeń.

 

Udział we wszystkich seminariach jest bezpłatny. Zgłoszenia zainteresowanych przedsiębiorców przyjmowane są e-mailowo:beata.kubiak@zus.pl lub telefonicznie: 34 368 92 96.

 

Szczegółowe informacje na temat Tygodnia Przedsiębiorcy” można znaleźć na stronie internetowej ZUS:http://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły