Jubileuszowa gala Rewii „Akcent”

08.06.2019

Jubileuszowa gala Rewii „Akcent”

Dziecięco-młodzieżowa Rewia „Akcent” ze Szkoły Piosenki i Tańca w Częstochowie hucznie obchodziła 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w Filharmonii Częstochowskiej odbyło się estradowe show. Nie zabrakło doskonałej muzyki, perfekcyjnej choreografii, a także zaskakującej scenografii. W sumie wykorzystanych zostało ponad 500 barwnych kostiumów!Na scenie mogliśmy podziwiać talent dziewcząt aktualnie należących do zespołu, jak również jego absolwentek.

Dziecięca Rewia „Akcent” powstała w październiku 1994 roku w Szkole Piosenki i Tańca w Częstochowie, pod kierownictwem Krzysztofa Fibicha. Specjalizuje się ona w muzyce rozrywkowej opartej na tańcu i piosence ilustrującej bogaty świat wyobraźni dziecka, który nabiera cech estradowego show. Te muzyczne widowiska wzbogaca doskonała choreografia, scenografia oraz ponad 1000 barwnych kostiumów. W skład zespołu wchodzą dziewczęta od 5 do 21 lat. Rewię „Akcent” cechuje różnorodność prezentowanych na scenie form tanecznych – od stylizacji muzyki broadwayowskiej, musicalowej poprzez step, a na inspiracjach tanecznych i muzycznych różnych narodów kończąc. W efekcie młode adeptki tańca uczą się podstaw technik z klasyki baletu, tańca nowoczesnego opartego na modern jazzie, tańca rewiowego, irlandzkiego, towarzyskiego, stepu amerykańskiego, rytmiki, gry aktorskiej na scenie, układów choreograficznych, historii muzyki rozrywkowej, piosenek oraz sztuki interpretacji wykonywanych utworów. Poza tym tancerki rozwijają swoje umiejętności wokalne i muzyczne, a także kształcą wrażliwość i poczucie estetyki. W swojej bogatej działalności Rewia „Akcent” może pochwalić się ponad 800 koncertami na terenie całego kraju i za granicą. Ma też 57 autorskich piosenek nagranych w studio muzycznym. Zespół przynależy do World Dance Sport Federation.

Podczas wyjątkowej jubileuszowej gali zaprezentowano najnowsze układy taneczne, jak i te, które powstały przed laty. Wszystko dopracowane było w najdrobniejszych szczegółach. Nie ma się zresztą, co dziwić – dziewczęta przygotowywały się do tego występu od miesięcy. Po urzekających i wzruszających prezentacjach był czas na życzenia między innymi od reprezentantów władz miasta, jak również wyróżnienia przyznawane przez zespół. Nie pozostaje zatem nic innego, jak powiedzieć: do zobaczenia na kolejnym, tak pięknym, jubileuszu!

   

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły