Juromania Najlepszym Produktem Turystycznym 2021 roku

28.11.2021

Juromania Najlepszym Produktem Turystycznym 2021 roku

Juromania organizowana m.in. przez Związek Gmin Jurajskich, którego członkiem jest Częstochowa, została uznana Najlepszym Produktem Turystycznym w 2021 r. Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej wygrało także w głosowaniu internautów.

Prestiżowe certyfikaty odebrali podczas uroczystej gali Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski oraz dyrektor Biura ZGJ Robert Nieroda. Związek Gmin Jurajskich koordynuje działania organizacyjne związane z Juromanią, które finansowane są dzięki współpracy samorządów województw śląskiego, małopolskiego oraz regionalnych organizacji turystycznych.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie.

Do konkursu zgłoszono zgodnie z regulaminem 49 produktów turystycznych, dziewięć do Złotego Certyfikatu i 14 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 72 zgłoszenia do etapu ogólnopolskiego. Kapituła przyznała dziesięć Certyfikatów POT, a także jedno Wyróżnienie oraz Certyfikat Specjalny.
Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2021 roku przyznany został Juromanii – Świętu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Również internauci w głosowaniu, które odbyło się za pośrednictwem Narodowego Portalu Turystycznego, za najlepszy produkt uznali Juromanię.

– Nie ulega żadnej wątpliwości, że miejsca uhonorowane Certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej to najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski. Chcemy, by odwiedzali je turyści krajowi, polskie rodziny oraz goście zagraniczni. Zachęcam do odwiedzenia strony polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty mogą być idealną destynacją wakacyjnych lub krótszych wyjazdów – mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

W doroczny festiwal Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaangażowane są samorządy województw śląskiego i małopolskiego, wiele miast i mniejszych gmin.

W Częstochowie wydarzenia ,,Juromanii” odbywały się w tym roku między 17 do 19 września m.in. na zrewitalizowanym Starym Rynku oraz w klasztorze jasnogórskim.

Fot. Urząd Miasta w Częstochowie

  • RED
Najnowsze artykuły