Już 1 maja w Jurajskiej kolejna wyprzedaż garażowa. Będzie około 80 wystawców

27.04.2022

Już 1 maja w Jurajskiej kolejna wyprzedaż garażowa. Będzie około 80 wystawców

Lubicie polować na skarby vintage i bibeloty za grosze? Już w najbliższą niedzielę w Częstochowie odbędzie się druga z rzędu wyprzedaż garażowa. Organizuje ją Galeria Jurajska.

To prawdziwe święto dla fanów staroci, rzeczy vintage i nowych przedmiotów z drugiej ręki. Już 1 maja w Galerii Jurajskiej odbędzie się „garażówka”, czyli wielka wyprzedaż sąsiedzka. Druga edycja imprezy przyciągnie blisko 80 wystawców. Wśród nich znajdą się mieszkańcy Częstochowy i okolic, którzy postanowili wykorzystać wydarzenie, jako okazję do pozbycia się nadmiaru przedmiotów, które zwykle zalegają w pawlaczach, szafach, tapczanach, ale także w piwnicach, garażach i na strychach.

– „Garażówka” to przede wszystkim spotkanie mieszkańców, impreza sąsiedzka, na której może handlować każdy, kto nie para się profesjonalną sprzedażą staroci i vintage. To szansa na pozbycie się z domu tego, co od lat nam przeszkadza, ale jednocześnie jest uszanowane i być może zainteresuje innych – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

– To także okazja, aby wpadło parę groszy do domowego budżetu. Sprzedający sami ustalają ceny sprzedawanych przedmiotów, a także bawią się w handlarzy, z którymi zawsze można coś utargować – dodaje. Co znajdziemy na zbliżającej się „garażówce”?

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na imprezach tego typu można kupić dosłownie wszystko, w tym przysłowiowe mydło i powidło. Na pewno jednak nie zabraknie ubrań – tych nowych-używanych, ale także starszych – retro i vintage, jak również książek, płyt z muzyką i filmami, a także zabawek.

Tradycyjnie pojawi się także sporo ceramiki, szkła, porcelany i mosiądzu, a także biżuterii i bibelotów. Nie zabraknie także rzeczy praktycznych i codziennego użytku, w tym sprzętu sportowego (np. rowerów) i odzieży sportowej, elektronarzędzi i drobnej elektroniki czy części samochodowych, a nawet wózków dziecięcy. Pojawią się też stoiska z przetworami i ręcznie wykonanymi rzeczami – zapowiadają organizatorzy

– Wyprzedaże garażowe zawsze zadziwiają ofertą, bo sprzedaje się na nich rzeczy, które każdy przynosi z domu. Pierwsza edycja zaskoczyła nas np. wyprzedażą kredensu babci czy wyprzedażą zabawek, z których dzieci wyrosły. Zapewne i ta edycja dostarczy nam kilku niespodzianek, na co liczymy razem z kupującymi – mówi przedstawicielka Galerii Jurajskiej.

Tradycyjnie także wydarzenie jest okazją, aby zapoznać się z ideą zero waste. – Każda rzecz, jeśli jest uszanowana, zasługuje na drugie życie. Zamiast ją wyrzucać na śmietnik, warto podać dalej. Wazon, który nas straszy po nocach, dla innych może być perełką, którą szukano od lat.  Tak samo ubrania, obciachowa kurtka z szafy mamy, może być tym ciuchem, który dziś poszukują nastolatkowie zafascynowani stylem Y2K – mówi.

Wyprzedaż garażowa odbywa się we wnętrzu Galerii Jurajskiej w godz. od 12 do 16. Wstęp wolny.

  • TS
  • fot. Galeria Jurajska
Najnowsze artykuły