Kadra, remonty, zakupy…

26.09.2017

Kadra, remonty, zakupy…

Małgorzata Musialik została nowym dyrektorem szkoły podstawowej w Jaworzniku. Co nowego w innych szkołach na terenie gminy Żarki? Dyrektorzy przygotowali specjalny raport po pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego.

W szkole podstawowej w Żarkach pomalowano: cztery sale lekcyjne, drzwi na korytarzu głównym i górnym, a także korytarz główny oraz przy dużej sali gimnastycznej. Ponadto wykonano nową lamperię z tynku mozaikowego na korytarzu górnym, a także remont podłóg w trzech pracowniach klas młodszych oraz w czytelni. – Powstała też nowa instalacja elektryczna  na odcinku od sali gimnastycznej do głównej rozdzielni. Za nami również remont łazienki dziewcząt, montaż 4 nowych umywalek – wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach Tadeusz Pakuła. – Zmieniono dostawcę Internetu, obecnie szkoła posiada szerokopasmowy Internet z prędkością 100 mb/s.  Szkoła zakupiła program e-dziennik i jest w trakcie wprowadzania tego rozwiązania – dodaje dyrektor Tadeusz Pakuła.

W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie w związku z nowym rokiem szkolnym wykonano: malowanie ścian górnego korytarza, adaptację sali lekcyjnej na potrzeby oddziału przedszkolnego, w tym zakresie pomalowano i wyposażono salę.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku w okresie wakacji zostały przygotowane zgodnie z zaleceniami reformy oświaty klasopracownie fizyczno-chemiczna i biologiczno-geograficzna. Do fizyczno-chemicznej zakupiono podstawowe pomoce dydaktyczne, zamontowano zlewozmywak kwasoodporny, stół do wykonywania doświadczeń. – W biologiczno-geograficznej wymieniono drzwi, wymalowano ściany, wycyklinowano podłogi, zakupiono nową meblościankę, wieszak na mapy, zakupiono tablicę interaktywną oraz nowe pomoce dydaktyczne wylicza Małgorzata Musialik, dyrektor SP w Jaworzniku.

W Szkole Podstawowej w Zawadzie podczas wakacji wyremontowano jedną z sal oddziału przedszkolnego, odświeżono lamperie, sufit, ściany. – W związku z reformą przygotowano pracownie fizyczno-chemiczną, zakupiono nowe meble, ławki, stoliki, pomoce dydaktyczne, zainstalowano odpływ – informuje Anna Wyporska, dyrektor SP w Zawadzie – Wymieniono oświetlenie w pracowni matematycznej oraz drzwi w dwóch pomieszczeniach szkolnych.

W przedszkolu w Żarkach pomalowano siedem pomieszczeń, wykonano naprawy na placu zabawa. – Ze względu na fakt, iż dwie grupy przedszkolne mają sale od tego roku w budynku gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia zakupiliśmy meble, dywany, zabawki, pomoce dydaktyczne – podsumowuje Lidia Szczepankiewicz, dyrektor przedszkola w Żarkach.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły