Kanalizacja w Przymiłowicach

09.10.2018

Kanalizacja w Przymiłowicach

Zakończyła się budowa kanalizacji w Przymiłowicach przy ulicach: Kielnickiej, Piastowskiej, Sokolej i Kasztanowej. Inwestycja pochłonęła 3,4 mln zł.

Poza infrastrukturą kanalizacyjną położona została także nowa nakładka asfaltowa oraz częściowo kostka brukowa (ul. Kasztanowa). W ramach tego samego projektu powstała również droga asfaltowa do Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielnikach. Cała inwestycja kosztowała ponad 3,4 mln zł. Finansowana była z budżetu Gminy Olsztyn, której wkład wyniósł 791 tys. zł, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – 2,4 mln zł oraz przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – 188 tys. zł

W wyniku inwestycji możliwość podłączenia się do kanalizacji zyskało ok. 180 posesji. Znacząco wpłynie to na poprawę komfortu życia mieszkańców Przymiłowic oraz ochronę wód podziemnych, czego nie da się przecenić ze względu na fakt, że jesteśmy rezerwuarem wód podziemnych zasilających ujęcia wody pitnej dla Gminy oraz miasta Częstochowy.

– Prosimy mieszkańców Przymiłowic o jak najszybsze podłączanie się do sieci kanalizacyjnej. Termin – to koniec tego roku. Dla posesji, które zostaną podłączone do 30.11.2018 r., nie będzie wymagana dokumentacja techniczna przyłącza – mówi Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn. Dodatkowe informacje związane z kanalizacją sanitarną można uzyskać w Urzędzie Gminy Olsztyn w pok. nr 14 lub pod numerem telefonu 34 328 50 77 w. 27.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły