Karambol w Miedźnie. Dwie osoby trafiły do szpitala. Droga wojewódzka nr 491 zablokowana

17.08.2022

Karambol w Miedźnie. Dwie osoby trafiły do szpitala. Droga wojewódzka nr 491 zablokowana

Dziś przed 10:00 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 491 w miejscowości Miedźno. Zderzyło się tam kilka samochodów. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Droga jest zablokowana – na miejscu czynności prowadzi kłobucka drogówka. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około dwóch godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

Zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Miedźno wpłynęło na policję ok. godziny 9:50. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z kłobuckiej drogówki. Dokładna przyczyna zdarzenia będzie określona w postępowaniu, ale wstępnie ustalono, że w kierunku Działoszyna jechał ciąg samochodów. Pierwszy – fiat punto, następnie kia ceed, dostawczy samochód fiat ducato i na końcu samochód ciężarowy volvo wraz cysterną, przewożący gaz LPG. – Podczas gdy pojazdy te przejeżdżały przez miejscowość Miedźno, pierwszy z pojazdów – fiat punto rozpoczął prawidłowo, zgodnie z przepisami manewr skrętu w lewo. Samochód, który jechał bezpośrednio za nim, czyli kia ceed zatrzymał się, następny pojazd również się zatrzymał, natomiast kierowca ciężarówki volvo nie zachował bezpiecznej odległości i należytej uważności, w konsekwencji najeżdżając na tył tego pojazdu. Doszło do efektu domina – fiat ducato uderzył w samochód marki kia ceed, a ten z kolei w fiata punto. Dodatkowo po tym zderzeniu pojazd ciężarowy przemieścił się, przejechał przez oś jezdni i najpierw doszło do kontaktu z samochodem marki volkswagen sharan, który jechał z przeciwka, a następnie do czołowego zderzenia z toyotą auris. Na skutek tego całego zdarzenia obrażeń ciała doznali kierująca toyotą oraz kierujący volkswagenem sharanem. Tych dwoje kierowców zostało zabranych z miejsca zdarzenia do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania – poinformował oficer prasowy aspirant Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Ciężarówką kierował 61-letni mieszkaniec Częstochowy, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Aktualnie droga wojewódzka jest zablokowana. Policjanci prowadzą czynności – wykonują m.in. oględziny. Wyznaczono objazdy, drogę wskazują kierowcom mundurowi.

 

fot. Karol Choła

  • pn
Najnowsze artykuły