Karczewski wypożyczony, Holta podpisze kontrakt z Włókniarzem?

12.11.2021

Karczewski wypożyczony, Holta podpisze kontrakt z Włókniarzem?

Sezon transferowy w PGE Ekstralidze w pełni. We Włókniarzu, który utrzymał skład z tego sezonu, ruch jest jednak niewielki. Niedawno klub poinformował o wypożyczeniu Franciszka Karczewskiego do Celfast Wilków Krosno. Prawdopodobnie po raz kolejny kontrakt z Włókniarzem podpisze Rune Holta.

Franciszek Karczewski w najbliższym sezonie ligowym będzie reprezentował barwy Celfast Wilków Krosno. Utalentowany junior Włókniarza został wypożyczony do pierwszoligowego klubu, ale w zawodach młodzieżowych ma reprezentować częstochowski klub, który wiąże z Karczewskim duże nadzieje.

Wcześniej Włókniarz pochwalił się pozyskaniem miniżużlowca Marcela Kowolika i podpisaniem kontraktu z Ukraińcem Andriejem Rozaliukiem, który ma startować w barwach drużyny U24.

Poza tym skład Włókniarza nie przejdzie poważnych przeobrażeń. W drużynie zostali wszyscy kluczowi zawodnicy oprócz Bartłomieja Kowalskiego, który przeniósł się do Wrocławia.

Być może kontrakt z Włókniarzem znów podpisze Rune Holta. Będzie to jednak najprawdopodobniej tzw. umowa warszawska, a były mistrz Polski podpisze ją po to, aby na wiosnę znaleźć sobie klub. Jego szanse na starty w Częstochowie są niewielkie.

  • BM
Najnowsze artykuły