Kasa na nowoczesny kompleks sportowy

31.10.2017

Kasa na nowoczesny kompleks sportowy

Blisko 1,2 mln zł dotacji przyznało Blachowni Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację projektu całkowitej modernizacji infrastruktury sportowej obecnego obiektu „Sahary”.

Po uprzednim przygotowaniu pełnej dokumentacji technicznej i uzyskaniu pozwolenia na budowę Burmistrz Blachowni – Sylwia Szymańska wystąpiła do Ministra z wnioskiem o dofinansowanie projektu, którego celem jest:

wykonanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej – hybrydowej o wymiarach 104x66m,
zainstalowanie systemu automatycznego nawadniania boiska,
wykonanie nowoczesnego i energooszczędnego sztucznego oświetlenia przy zastosowaniu 8 słupów i opraw oświetleniowych LED,
wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni blisko 1100 m2,
zakup i wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt sportowy, tj. bramki, siatki, piłkochwyty,
wykonanie traktów pieszych, biologicznie czynnych z miału bazaltowego i ich wyposażenie w ławki, kosze i stojaki rowerowe.
Łączna wartość kosztorysowa opisanych zadań wynosi prawie 2,4 mln zł. Po podpisaniu stosownej umowy z Ministrem i rozstrzygnięciu procedury przetargowej całość przedsięwzięcia będzie wykonana do jesieni przyszłego roku. Pozwoli to spełnić wieloletnie oczekiwania klubów i stowarzyszeń sportowych gminy i jednocześnie wzbogacić Blachownię o najnowocześniejszą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

 

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły