21.11.2017

Kasa na zagospodarowanie zbiorników wodnych

Gmina Janów otrzyma dofinansowanie na zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne terenów wokół zbiorników wodnych w Zagórzu.

Gminie zostanie przyznana pomoc na realizację zadania ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”  2014-2020 w wysokości 199 983,29 zł., co stanowi 67,31 % kosztów kwalifikowanych.

Przedmiotem operacji jest zagospodarowanie zbiorników wodnych w Zagórzu obejmujące realizację przestrzeni rekreacyjno – wypoczynkowej wokół zbiorników wodnych. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie funkcjonalnego i bezpiecznego miejsca rekreacji i odpoczynku dla dzieci i dorosłych.

Pracę obejmują w pierwszej kolejności odmulenie i usunięcie osadu stawów oraz rozebranie istniejącej altany. Wokół zbiorników wody zaprojektowano tłuczniowe alejki. Wzdłuż  nich  usytuowano ławki parkowe, kosze na śmieci.  Całość terenu uzupełni nowa zieleń wysoka  i niska obejmująca wykonanie nowych nasadzeń oraz rekultywację istniejącego trawnika i skarp. Na miejscu starej altany powstanie nowa altana. Przy budynku świetlicy wiejskiej powstanie stojak na rowery, wjazd zostanie utwardzony, a od strony stawu powstanie barierka ochronna.

Całość operacji (łącznie z dokumentacją projektową oraz nadzorem) ma kosztować 297 107,85. Wybór wykonawcy oraz rozpoczęcie prac powinno rozpocząć się wiosną 2018 r.

  • kg
  • zdj. UG Janów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły