Kasa wróci do Poraja

30.03.2018

Kasa wróci do Poraja

Od 3 kwietnia podróżni z Poraja i okolic będą mogli ponownie kupić bilety w kasie. Otwarcie kasy jest efektem konsultacji i współpracy z władzami Gminy Poraj i odpowiedzią na uwagi podróżnych.

Od początku 2018 roku na stacji w Poraju zamiast kasy do dyspozycji podróżnych udostępniony został biletomat. Podróżni opowiadali się jednak za przywróceniem poprzedniego rozwiązania, stąd też w pierwszy dzień po świętach bilety będzie można znowu kupować w kasie. Od poniedziałku do piątku będzie ona czynna w godzinach 6:00-13:40, w sobotę – 8:00-15:40, a w niedzielę od godziny 9:30 do 17:10.

W rozmowy na temat przywrócenia kasy w Poraju była intensywnie zaangażowana również strona samorządowa. Przedstawiciele Gminy Poraj zwracali uwagę m.in. na wartość ruchu turystycznego, ale również na przyszłe plany dotyczące dworca. W 2017 roku gminie udało się bowiem uzyskać dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w wysokości ponad 1,5 mln złotych na budowę Centrum Przesiadkowego. W ramach inwestycji powstanie cała infrastruktura dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Dzięki temu stacja Poraj z pewnością zyska na atrakcyjności wśród podróżnych, a możliwość wygodnej przesiadki z samochodu na pociąg przyczyni się do promocji ekologicznego transportu w naszym regionie (a pamiętajmy, że rok 2018 przebiega w Kolejach Śląskich pod znakiem EKO i w każdą trzecią środę miesiąca kierowcy mogą bezpłatnie „testować” nasze pociągi).

  • kg
Najnowsze artykuły