Kierowca osobówki zderzył się z pojazdem ciężarowym

30.06.2022

Kierowca osobówki zderzył się z pojazdem ciężarowym

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Krzepice. Kierowca seata toledo z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Życia mężczyzny siedzącego za kierownicą osobówki nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 czerwca, przed godziną 16.00. Kierowca osobówki jechał w kierunku Wielunia. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym renault wraz z naczepą. Niestety, na skutek zdarzenia kierowca seata poniósł śmierć na miejscu. – Aktualnie trwają czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości ofiary wypadku, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to mieszkaniec powiatu oleskiego. Ciągnikiem siodłowym kierował 51-letni obywatel Ukrainy na stałe mieszkający w również powiecie oleskim. Mężczyzna był trzeźwy – mówi asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne są realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Przez kilka godzin droga krajowa nr 43 była całkowicie zablokowana – policjanci wyznaczyli objazdy przez centrum Krzepic. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w toku postępowania przygotowawczego.

  • kg
Najnowsze artykuły