16.05.2018

Kierowcy pielgrzymowali na Jasną Górę

Hasłem tegorocznej pielgrzymki kierowców na Jasną Górę są słowa: „W duchu i prawdzie na drogach”. Główną intencją dorocznej modlitwy była prośba o poprawę bezpieczeństwa na drogach i pomoc dla misjonarzy. Tradycyjnie na pielgrzymkę przybyli zawodowi kierowcy, rajdowcy i miłośnicy motocykli. Akcję prewencyjną podczas jasnogórskiego spotkania prowadzili policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego.

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo uczestników tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom, nie zgłoszono żadnych interwencji związanych z zakłócaniem pielgrzymki, co pozwoliło na bezpieczny przebieg uroczystości. – Odpowiednie przygotowanie policjantów pozwoliło na bezpieczne dotarcie pielgrzymów do celu, a następnie rozładowanie ruchu kołowego po uroczystości – mówi podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Pielgrzymka była też okazją do przeprowadzenia przez częstochowskich policjantów działań profilaktycznych. Mundurowi rozdawali odblaski, aby pielgrzymi czuli się pewnie i bezpiecznie na drodze nie tylko gdy jadą samochodem, ale także gdy idą pieszo czy jadą na rowerze.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły