Kilkuset biegaczy wzięło udział w sportowej rywalizacji

19.09.2022

Kilkuset biegaczy wzięło udział w tegorocznej edycji Złotej Mili. Zawody odbyły się w miniony piątek, 16 września na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Sportowe zmagania otworzył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Zawodnicy XXXII Złotej Mili Częstochowy startowali w 17 biegach w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

Bieg główny mężczyzn wygrał Andrzej Kowalczyk (Kraków Athletics Team) z czasem 4 min. 23 sekund. Drugie miejsce zajął Michał Piątek z CKS Budowlani Częstochowa (4 min. 27 sek.). Podium uzupełnił jego kolega klubowy Konrad Simiński, który pokonał dystans jednej mili w czasie 4 min. 31 sek.

Wśród kobiet triumfowała Valentyna Veretska z czasem 5 min. 18 sek., druga była Sandra Michalak z Prefbetu Sonarol (5 min. 20 sek.), a trzecia Paulina Gaj z BZ Training System (5 min. 26 sek.). Tuż za podium uplasowała się Hanna Bigdowska z CKS Budowlani (5 min. 34 sek.).

32. edycję Biegu Ulicznego „Złota Mila” zorganizowali: CKS Budowlani, Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz zarząd miejski Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie.