Klasy mundurowe z wizytą w komendzie

19.12.2018

Klasy mundurowe z wizytą w komendzie

Myszkowską komendę odwiedzili uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Policjanci opowiadali młodzieży o specyfice codziennej służby. Spotkanie miało też ułatwić przyszłym maturzystom podjęcie decyzji o przyszłym wyborze zawodu.
Podczas wizyty 40-osobowa grupa uczniów z myszkowskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 miała okazję zwiedzić jednostkę oraz porozmawiać z policjantami o ich codziennej służbie. Specjalnie dla maturzystów, którzy już myślą o wyborze przyszłego zawodu, przedstawicielka z zespołu kadr i szkolenia opowiadała o procedurach i naborze do policji. Aby przybliżyć sposób rekrutacji kandydatów do służby, mundurowi wyświetlili film z przebiegu testu sprawnościowego, który został nakręcony w sali gimnastycznej Szkoły Policji w Katowicach. Spotkanie z policjantami z wydziału prewencji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Stróże prawa w bardzo ciekawy sposób, w oparciu o doświadczenie i z wielką pasją, mówili o swojej pracy. W myśli prowadzonej kampanii “Policję tworzą ludzie…twórzmy ją razem”,  policjanci promowali swój zawód, zachęcali młodzież do wstąpienia w “niebieskie szeregi” by w przyszłości  zostać jednym z nich.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły