Klepnął w pośladek 9-latkę. Pół roku spędzi w więzieniu

11.09.2018

Klepnął w pośladek 9-latkę. Pół roku spędzi w więzieniu

Sześć miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności i nieodpłatna, kontrolowana praca na cele społeczne – taki wyrok usłyszał Szymon C., który dopuścił się tak zwanej innej czynności seksualnej wobec 9-letniej dziewczynki.

Sprawa miała swój początek przed dwoma laty. 17 czerwca 2016 roku 9-latka wraz z bratem robiła zakupy w jednym ze sklepów w Poraju. W pewnym momencie zbliżył się do niej od tyłu jakiś mężczyzna i klepnął ją w pośladek. – Mężczyzna wyjął prawą rękę z kieszeni spodni i wykonał ruch w okolice swojego krocza. Następnie mężczyzna szybko zbliżył się do dziewczynki, otarł się o nią okolicami krocza i klepnął w pośladek. Z analizy materiału wizyjnego nie wynika, aby mężczyzna szukał towarów na półkach – opowiada prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Podjęte czynności śledcze pozwoliły na ustalenie sprawcy czynu, którym okazał się wtedy 39-letni Szymon C. – Prokurator zarządził jego zatrzymanie oraz przedstawił mu zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec 9-letniej dziewczynki, polegającej na ocieraniu się i klepnięciu w pośladek – wyjaśnia.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Szymon C. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że 17 czerwca owszem był w sklepie w Poraju, ale nie przypomina sobie, aby podążał wtedy za dziećmi i obserwował je. Ponadto podejrzany stwierdził, że przez przypadek mógł dotknąć jakieś dziecko, lecz nie zrobił tego w sposób zamierzony.

Ostatecznie Sąd Rejonowy w Myszkowie skazał Szymona C. na karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ponadto zakazał oskarżonemu kontaktów z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do niej na okres 8 lat. Wymierzona przez sąd kara jest zgodna z wnioskami, jakie w tej sprawie prokurator złożył w mowie końcowej.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły