Kłobucka policja zatrzymała w tym roku już 13 praw jazdy

22.03.2022

Kłobucka policja zatrzymała w tym roku już 13 praw jazdy

W miniony piątek policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Od początku tego roku dokument uprawniający do kierowania pojazdami straciło w powiecie już 13 kierowców. Dodatkowo każdy z nich otrzymał mandat w kwocie 1500 złotych oraz po 10 punktów karnych.

W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego też, uniemożliwianie dalszej jazdy tym kierowcą, którzy mają zbyt “ciężką nogę” z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiedzą tym policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy każdego dnia kontrolują prędkość w różnych miejscach na terenie powiatu.

W piątek 18 marca, klobuccy policjanci po raz kolejny kontrolowali prędkość na ul. Wieluńskiej w Popowie, gdzie około godziny 8.30 zauważyli jadącą z dużą prędkością toyotę. Podczas pomiaru prędkości wykonanego za pomocą laserowego miernika typu TruCam okazało się, że pojazd poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h.

Samochodem kierował 35-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

W podobny sposób od początku tego roku dokument uprawniający do kierowania pojazdami straciło już 13 kierowców.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, iż na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

 

  • TS
Najnowsze artykuły