KMP zaprasza na XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

25.09.2018

KMP zaprasza na XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

Miasteczko ruchu drogowego, policyjne motocykle i radiowozy, pokaz tresury psów służbowych Policji, stoisko technika kryminalistyki – to tylko część atrakcji przygotowanych na XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego, które odbędą się już 28 września.

Tegoroczne spotkania wpisują się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W przeddzień pielgrzymki na Placu Biegańskiego wystawione zostaną stoiska promujące służbę w Policji, wystąpi orkiestra KWP w Katowicach, mundurowi zaprezentują też swój sprzęt służbowy. Na dzieci i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.
30 września 2018 roku już po raz XVII odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Uroczystości rozpoczną się o 11.30 na Placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie złożona zostanie wiązanka kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Pielgrzymi ruszą następnie Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry. Wiązanki kwiatów złożone zostaną także przy pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza.

O 13.15 na Błoniach Jasnogórskich odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. Po niej policjanci pomodlą się przy tablicy Gloria Victis oraz przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na zakończenie odbędzie się uroczysty koncert Chóru Garnizonowego z Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości RP w sali Papieskiej im. Świętego Jana Pawła II.

W przeddzień pielgrzymki 29 września 2018 r. (sobota) od 13.00 do 18.00 na Palcu Biegańskiego w Częstochowie wystawione zostaną stoiska promujące służbę w Policji. Na dzieci i dorosłych czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym:
występ orkiestry KWP w Katowicach
pokaz tresury psów służbowych Policji
informacje o kryteriach wstąpienia w szeregi Policji
Miasteczko Ruchu Drogowego, policyjne motocykle i radiowozy
stoisko technika kryminalistyki (daktyloskopia, walizka kryminalistyczna)
pokaz sprzętu policyjnego potrzebnego podczas zabezpieczania imprez masowych
szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
konkursy i zabawy edukacyjne dla dzieci
Zapraszamy serdecznie!

 

źródło: KMP w Częstochowie

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły