KMŚ w piłce siatkowej: Sędziowali częstochowscy sędziowie

07.12.2018

KMŚ w piłce siatkowej: Sędziowali częstochowscy sędziowie

Dziewięciu siatkarskich arbitrów z Częstochowy i dwóch z Gminy Mykanów zostało nominowanych do sędziowania Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. W finałowym meczu pomiędzy Trentino Volley a Cucine Lube Civitanova na liniach sędziowali: Marta Rembielak-Kucharska, Małgorzata Szopa, Marcin Dobrzański, Artur Kucharski i rezerwowy Rafał Pośpiech.

Niedziela była ostatnim dniem Klubowych Mistrzostw Świata w Częstochowie. W wielkim finale zmierzyły się ze sobą dwie włoskie drużyny: Cucine Lube Civitanova oraz Trentino Volley. TA ostatnia zdobyła mistrzowski tytuł, wygrywając 3:1. Finał miał częstochowskie akcenty – na liniach sędziowali częstochowscy arbitrzy: Marta Rembielak-Kucharska, Małgorzata Szopa, Marcin Dobrzański i Artur Kucharski. Sędzią liniowym rezerwowym na finale był Rafał Pośpiech.

Wymieniona piątka ma spore doświadczenie na imprezach międzynarodowych. W przeszłości sędziowali Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Ligę Światową, Siatkarską Ligę Narodów i mecze europejskich pucharów. To nie jedyni sędziowie z Częstochowy, którzy zostali nominowani na mecze KMŚ. W spotkaniu o trzecie miejsce i brązowe medale sędzią liniowym rezerwowym był Ireneusz Wolszczyniak. Na sobotni półfinał (mecz: Cucine Lube – Asseco Resovia Rzeszów) byli nominowani trzej sędziowie z Częstochowy (Paweł Kapica, Dawid Wygas i Bartłomiej Fortuna) oraz dwie mieszkanki podczęstochowskiej Gminy Mykanów (Agnieszka Zyskowska i Urszula Jędrys-Szynkiel).

W spotkaniu finałowym pierwszym sędzią był Polak – Wojciech Maroszek z Żor (województwo śląskie). Należy on do ścisłej światowej czołówki sędziów.

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły