13.03.2018

Kobiecy bieg

Na ścieżce rowerowo – rolkowej w Olsztynie odbył się „II Jurajski Bieg Kobiet”. Impreza zgromadziła na starcie blisko trzystu zawodników z całego kraju.

Rywalizacja przebiegała na trzech dystansach biegowych: 2,5 km, 5 km oraz 10 km, w kilku kategoriach wiekowych, osobno sklasyfikowano kobiety i mężczyzn. Dodatkowo zawodnicy zmierzyli się na trasie 10 km Nordic Walking. Bieg na dystansie 2,5 km najszybciej pokonała Paulina Stachura z Częstochowy, druga była Alicja Heluszka z Kuźnicy Lechowej, a trzeci na linii mety zameldował się Michał Noszczyk z Myszkowa. Wyniki najlepszej trójki zawodników biegu na 5 km: 1. Aleksander Zięba – Strzyżowice, 2. Szymon Bator – Częstochowa, 3. Witold Maj – Wręczyca Wielka. Miejsca na podium w biegu na 10 km zajęli: 1. Tomasz Stachowicz z Zawady, 2. Dominik Klimek z Olsztyna, 3. Robert Prasełek z Olkusza. Najlepsi w Nordic Walking na 10 km: 1. Łukasz Dors, 2. Patryk Kołek, 3. Kacper Mizgała – wszyscy z Janowa. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miasto Sportu przy współpracy z Gminą Olsztyn, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Forma Fitness Klub. Więcej wyników i klasyfikacja pozostałych startujących na stronie: wynikionline.pl

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły