15.02.2018

Kocie piękności w Galerii Jurajskiej

W Galerii Jurajskiej usłyszymy głośne miauuu! W najbliższą sobotę (17.02.) kilkadziesiąt najpiękniejszych, najdroższych i najdziwniejszych kotów pochodzących z całego świata zaprezentuje się tam podczas VIII Jurajskiego Pokazu Kotów Rasowych.

Światowy Dzień Kota, przypadający w sobotę, zapowiada się w Częstochowie naprawdę imponująco. Już po raz ósmy do Galerii Jurajskiej zjadą najlepsi hodowcy kotów z całego regionu, aby zaprezentować tam swoje czworonożne piękności. Wszystko za sprawą Jurajskiego Pokazu Kotów Rasowych, imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród kociarzy.

Na tegorocznej wystawie będzie można obejrzeć kilkadziesiąt kocich piękności. Wśród nich m.in. ulubione koty aktorski Vivian Leigh, czyli koty syjamskie,  znane z „Alicji  w Krainie Czarów” i memu internetowego „co ja pacze” koty brytyjskie, mające pozaziemską urodę devon rexy, a także main coony, koty syberyjskie, koty norweskie, persy, sfinksy oraz niebieskookie ragdolle.

Pokaz ma być okazją do tego, aby z bliska zobaczyć koty, których nie widzimy na co dzień, jak również zwierzaki nagradzane na największych wystawach. Odwiedzający wystawę będą mogli także przez cały dzień spotkać hodowcami i zasięgnąć porad dotyczących m.in. wyboru rasy kota, wychowania, zdrowia, diety, czy zwyczajów, jakie mają koty. Pokazowi towarzyszyć będą także wybory Najpiękniejszego Kota na Jurze. Miauczący milusińscy zmierzą się w kilku kategoriach.

Przez cały dzień w Galerii Jurajskiej obecni będą także przedstawiciele schroniska w Częstochowie, którzy będą kwestować na rzecz swoich podopiecznych – porzuconych kotów oraz psów. Pieniądze, które uda się zebrać do puszek, przeznaczone będą m.in. na utrzymanie placówek oraz niezbędne rzeczy pozwalające przetrwać zwierzakom zimę.

Galeria Jurajska przygotowała atrakcje także dla najmłodszych. Będzie można m.in. pomalować buzie w kocie wzory i domalować sobie wąsy. Centrum handlowe zorganizuje też warsztaty tworzenia kocich breloków oraz konkursy quizy, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o życiu m.in. lwów, tygrysów, panter i pum.

Gratką dla odwiedzających wystawę będzie również interaktywna ściana. Urządzenie możliwość dorysowania sobie na olbrzymim ekranie np. wąsów, uszu, ogona i wydrukowania tak nietypowo przygotowanego zdjęcia. Innowacyjne urządzenie będzie pokazane po raz pierwszy.

Jurajski Pokaz Kotów rasowych odbędzie się na 2 poziomie handlowym Galerii Jurajskiej. Wstęp wolny. Wystawę będzie można zwiedzać od godz.  12 do godz. 19. Partnerem wydarzenia jest sklep KAKADU.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły