Kolejna pacjentka oskarża o gwałt

02.11.2018

Kolejna pacjentka oskarża o gwałt

Do śledczych zgłosiła się kolejna kobieta, która twierdzi, że ortopeda pracujący w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie ją zgwałcił.

Przypomnijmy, pod koniec września jedna z pacjentek ortopedy zgłosiła się na policję. Z jej relacji wynikało, że podczas wizyty kontrolnej, lekarz miał użyć siły fizycznej i wykorzystać seksualnie. Kobieta poruszała się o kulach, ponieważ wcześniej przeszła zabieg ortopedyczny. Po przesłuchaniu i przeanalizowaniu innych dowodów, prokurator uznał, że mogło dojść do przestępstwa. Lekarz został zatrzymany i przesłuchany. Do winy się jednak nie przyznał. Medyk został aresztowany na trzy miesiące. Teraz usłyszał kolejny zarzut. Do śledczych zgłosiła się bowiem kolejna kobieta, która twierdzi, że też została wykorzystana. W jej przypadku do przestępstwa miało dojść przed trzema laty. Kobieta zgłosiła się do policji dopiero teraz, ponieważ dowiedziała się, że kilka tygodni wcześniej ten sam lekarz usłyszał zarzut gwałtu na innej pacjentce. Mężczyźnie został postawiony zarzut doprowadzenia przemocą do innych czynności seksualnych. Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat śledztwa. Wiadomo jedynie, że medyk może spędzić w więzieniu 12 lat. Przy tej okazji prokuratura prosi o kontakt wszystkie kobiety, które mogą być skrzywdzone przez medyka.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły