Kolejne dwie kamery

10.01.2018

Kolejne dwie kamery

Dwie nowe kamery miejskiego monitoringu pojawiły się w okolicy Powiatowego Urzędu Pracy. Ich instalację sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego. Obecnie 81 urządzeń dba o bezpieczeństwo oraz zapewnienie spokoju i porządku publicznego na ulicach Częstochowy.

O montaż kamer w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy zabiegali okoliczni mieszkańcy, składając odpowiedni wniosek w III edycji Budżetu Obywatelskiego. Monitorują one okolice ulic Szymanowskiego, Stryjeńskiej, Pułaskiego i Waszyngtona.

Warto zaznaczyć, że pod koniec 2017 roku w Częstochowie przybyło 10 nowych kamer. 8 z nich w ramach miejskich inwestycji zostało zainstalowanych w rejonie przejścia podziemnego przy al. Wyzwolenia w dzielnicy Północ.

Obecnie miejski monitoring, którego centrum mieści się w siedzibie straży miejskiej, składa się z 81 kamer. Obsługiwane są przez pracowników cywilnych zatrudnionych w straży miejskiej. Rocznie operatorzy miejskiego monitoringu ujawniają kilka tysięcy zdarzeń, które są realizowane w większości przez częstochowskich strażników miejskich.

Pełna lista miejsc, w których zamontowane są kamery miejskiego monitoringu dostępna jest na stronie straży miejskiej (www.sm.czestochowa.pl/index.php/adresy-kamer-miejskiego-monitoringu-czestochowy/).

  • kg
  • zdj. Straż miejska Cz-wa

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły