Kolejne zwycięstwo Skry. Częstochowski zespół pokonał Zagłębie Sosnowiec

14.08.2022

Skra Częstochowa pokonała Zagłębie Sosnowiec w meczu 6. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a bramkę dla zespołu trenera Jakuba Dziółki zdobył Adam Mesjasz.

Mecz z Zagłębiem rozgrywany był w sobotę 13 sierpnia na Stadionie Miejskim w Bełchatowie. Cały zespół, sztab szkoleniowy i kibice Skry bardzo liczyli na to zwycięstwo. – Gratuluję przede wszystkim moim zawodnikom trzech punktów. W ciągu tygodnia zdobyliśmy sześć „oczek” i to nie z byle jakimi przeciwnikami, także tym bardziej jest to dobry albo bardzo dobry wynik dla nas. Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu najlepsza. Mieliśmy dużo strat własnych, które napędzały Zagłębie i to ono było stroną przeważającą, chociaż mieliśmy jedną czy dwie dogodne sytuacje bramkowe. Po korekcie w drugiej połowie zespół dostał zastrzyk energii. Wykorzystaliśmy atut Filipa, który spowodował grę jeden na jeden i czerwoną kartkę dla przeciwnika – wtedy przejęliśmy kontrolę i myślę, że ta bramka padłą zasłużenie. Ostatnie pięć minut spowodowało, że było trochę nerwowo, ale cały mecz myślę, że na plus dla mojego zespołu. Był to bodajże pierwszy mecz, w którym graliśmy w przewadze jednego zawodnika i dobrze sobie poradziliśmy. Jestem zadowolony. Czeka nas teraz tydzień do meczu z Wisłą Kraków i nie ukrywam, że tego meczu nie mogę się doczekać, bo cieszę się, że Skra Częstochowa może rywalizować na stadionie Wisły z tak dobrym i tak znanym zespołem – podsumował na pomeczowej konferencji trener Skry Częstochowa Jakub Dziółka.