Kolejni kierowcy stracili „prawko”

08.10.2018

Kolejni kierowcy stracili „prawko”

Kolejni kierowcy – na terenie powiatu kłobuckiego – stracili prawo jazdy. Powód? Panowie znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Na ul. Jasnogórskiej w Białej kierowca bmw jechał z prędkością 107km/h, natomiast w miejscowości Dankowice Piaski kierowca forda przekroczył dozwoloną prędkość o 53km/h. Miejsca prowadzonych kontroli nie były przypadkowe i wynikały z weryfikacji zagrożeń naniesionych na KMZB.

W ubiegłym tygodniu policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy. Mundurowi prowadzili kontrole w różnych miejscach naszego powiatu, weryfikując zagrożenia przekraczania prędkości w terenie zabudowanym, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na ul. Jasnogórskiej w Białej, policjanci zatrzymali bmw, którym kierował 24-letni mieszkaniec Częstochowy. W terenie zabudowanym, mężczyzna jechał z prędkością 107km/h. Tego samego dnia, po przeciwnej stronie powiatu kłobuckiego, w miejscowości Dankowice Piaski, drogówka „namierzyła” jadącego z dużą prędkością forda fiestę. Urządzenie pomiarowe TruCAM wskazało prędkość o 103km/h. Samochodem kierowa 31-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który w rozmowie z mundurowymi stwierdził, że nie spodziewał się kontroli w tamtym miejscu – być może dlatego, że miejsce kontroli wskazali sami mieszkańcy za pomocą KMZB. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy utracili prawo jazdy na trzy miesiące.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły