Kolejny wykonawca na frytkowej imprezie

02.04.2019

Kolejny wykonawca na frytkowej imprezie

Duet Xxanaxx dołączył do grona wykonawców, którzy zawładną częstochowską sceną podczas festiwalu Frytka OFF-jazd. Frontmankę obdarzoną zmysłowym głosem – Klaudię Szafrańską – w towarzystwie Michała Wasilewskiego usłyszymy w parku Lisiniec 15 czerwca.

Xxanaxx powstał w 2012 roku w Warszawie z inicjatywy Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego. Klaudia rozglądała się za właściwym producentem, a Michał – za wokalistką o nietypowym głosie. Od pierwszych chwil spędzonych w studiu, oboje wiedzieli, że chcą razem grać.

Dwójka artystów sama określa swoją twórczość jako future chillout bądź chillwave – mieści się więc w szerokim nurcie współczesnej elektroniki. Pierwszy singel formacji, ,,Disappear”, ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. Debiutancką EP-kę zespół wydał w sierpniu następnego roku. Portal ,,Brand New Anthem” nagrodził duet tytułem ,,Debiut Roku 2013”. Xxanaxx był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok w kategoriach ,,debiut” oraz ,,odkrycie roku”. Pierwszy długogrający album, ,,Triangles”, grupa wypuściła w maju 2014 roku. Na kolejną studyjną płytę fanki i fani duetu musieli czekać następne dwa lata – w czerwcu 2016 roku ukazał się album ,,FWRD”, na którym synthpop ustąpił nieco miejsca brzmieniom kojarzonym bardziej z popem, a jako gość pojawił się raper Ten Typ Mes.

Xxanaxx prezentował się już podczas licznych koncertów i festiwali, takich jak: Open’er, Audioriver, Tatarak, Selektor czy The Great Escape. Ma też na koncie współpracę z Markiem Bilińskim –  jednym z mistrzów polskiej muzyki elektronicznej – jej efektem jest kompozycja ,,Duch”.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły