Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty

06.08.2018

Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty

Na odcinku drogi pomiędzy Herbami a Lisowem doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Wbrew pozorom, dobre warunki pogodowe mogą powodować spadek koncentracji i spowolnienie reakcji w razie sytuacji zagrożenia.

Panujące od dłuższego czasu upały sprawiają, że jesteśmy osłabieni i zmęczeni. Tymczasem tylko chwila nieuwagi na drodze wystarczy, aby doszło do zdarzenia, w którym zagrożone będzie ludzkie życie i zdrowie. O tym, że tak jest przekonał się 38-letni rowerzysta, który na jadąc poboczem stracił równowagę i przewrócił się pod jadący za nim samochód dostawczy. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policjanci apelują o nieprzekraczanie dopuszczalnej prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa, trzeźwość i rozwagę za kierownicą. Wymienione czynniki nie gwarantują całkowitego wyeliminowania niebezpiecznych sytuacji na drodze, ale w razie ich wystąpienia, z całą pewnością pozwolą na zminimalizowanie skutków.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły