Kolizja na trasie. Dwie ciężarówki spłonęły

12.09.2018

Kolizja na trasie. Dwie ciężarówki spłonęły

Nawet kilka godzin mogą potrwać utrudnienia na trasie DK1 po zdarzeniu, do którego doszło w Grabowej na nitce w kierunku Katowic. W kolizji uczestniczyły trzy pojazdy ciężarowe. Dwa z nich spłonęły. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło w środę (12.09.) około godziny 4.14. Z relacji świadków wynika, że jeden z samochodów ciężarowych miał problemy z oponą. – Za nim jechał pojazd z tej samej firmy kurierskiej. Kierowcy zjechali więc na pobocze. Gdy próbowali wymienić oponę, uderzyła w nich trzecia ciężarówka – opowiadają. Siła uderzenia była tak duża, że stojący na poboczu pojazd został zepchnięty do rowu i stanął w płomieniach. Doszczętnie spalił się też pojazd sprawcy zajścia. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trasa w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana. Zorganizowano objazdy przez Borowno, Witkowice, DK91. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

[AKTUALIZACJA godzina 8.41.] Lewy pas w kierunku Katowic udrożniony.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły