Kolizja, promile i ucieczka…

20.05.2019

Kolizja, promile i ucieczka…

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 62-letni kierowca daewoo matiz, który doprowadził do kolizji z toyotą auris i odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych szybkiej reakcji dzielnicowego. O dalszym losie kierowcy zdecyduje sąd. Amatorowi jazdy bez uprawnień i na “podwójnym gazie” grożą 2 lata więzienia.
Do kolizji doszło w Żarkach na ulicy Stary Rynek. Dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony, że kierowca daewoo matiz spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca. Poszkodowana w zdarzeniu 39-latka zapamiętała i przekazała policjantom numery rejestracyjne pojazdu sprawcy. Podane wyróżniki błyskawicznie skojarzył myszkowski dzielnicowy. Dzięki dobremu rozpoznaniu mundurowy wiedział, że ten pojazd należy do 62-latka z gminy Niegowa, który na dodatek decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Wskazał sprawcę, który bardzo szybko został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Jak ustalili mundurowi, 62-latek z gminy Niegowa jadąc ulicą Stary Rynek, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącą toyotą auris. Zaraz po zdarzeniu mężczyzna odjechał z miejsca. Sprawca kolizji szybko wpadł jednak w ręce mundurowych. Wtedy też wyszedł na jaw powód jego ucieczki. Okazało się, że 62-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał się do winy. Jego dalszy los leży w rękach sądu. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły