Komendant podziękował za bohaterską postawę

20.09.2018

Komendant podziękował za bohaterską postawę

W ostatniej chwili udało się im wyważyć drzwi do mieszkania i wynieść poszkodowanych z pożaru – uratowali życie dwojga dzieci i ich ojca. Komendant Miejski Policji w Częstochowie młodszy inspektor Dariusz Atłasik złożył oficjalne podziękowanie mieszkańcom Częstochowy za odważną i godną naśladowania postawę.

Mieszkańcy 29 sierpnia 2018 roku zauważyli wydobywające się z okien jednego z mieszkań płomienie. Zaniepokojeni wezwali pomoc i udali się do mieszkania. Nikt nie otwierał drzwi, więc nie czekając dłużej, wyważyli je i weszli do środka. Na miejscu zastali dwoje dzieci w wieku 3 lat i roku. Znajdował się również 24-letni ojciec, jednak kontakt z nim był znacznie utrudniony. Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna, policja, karetka oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Domniemaną przyczyną pożaru był pozostawiony na włączonej kuchence gazowej garnek. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Podczas spotkania szef częstochowskiego garnizonu wręczył panu Dawidowi i Zbigniewowi pisemne podziękowania, statuetki oraz drobne upominki z logo kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Wyraził również swój podziw wobec postawy godnej naśladowania.

źródło i zdjęcie: KMP w Częstochowie

  • Karolina Włodek
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły