Komisja zdrowia przyjęła projekt ustawy o weryfikacji covidowej

12.01.2022

Komisja zdrowia przyjęła projekt ustawy o weryfikacji covidowej

Komisja Zdrowia przyjęła projekt ustawy o weryfikacji covidowej, która do pracodawcy możliwość sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19 lub przebył zakażenie.

Dyskusję nad projektem ustawy poprzedziła minuta ciszy poświęcona ofiarom koronawirusa, a także minuta ciszy za “zgony nadmiarowe”, o którą zaapelował poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. Później na sali obrad było gorąco.

– Ustawa jest po to zrobiona, aby PiS za jakiś czas powiedział, że to nie on jest winny pandemii, tylko pracodawcy, którzy nie radzą sobie z niezaszczepionymi pracownikami. Ta ustawa powinna być odrzucona w pierwszym czytaniu – komentował poseł KO Artur Łącki.

Komisja odrzuciła wszystkie poprawki Konfederacji, bo zdaniem Biura Legislacyjnego Sejmu wzajemnie się one wykluczały. Wśród poprawek proponowano m.in., aby ustawa weszła w życie w 2099, 2095 lub 2082 roku.

Później komisja odrzuciła kilkanaście poprawek zgłoszonych przez Koalicję Obywatelską i Lewicę, wśród nich była propozycja obowiązkowych szczepień dla posłów i senatorów. Był to pomysł posła Polski 2050 i byłego ministra zdrowia Wojciecha Maksymowicza.

  • RED
Najnowsze artykuły