Koncert na Jasnej Górze

25.08.2017

Koncert na Jasnej Górze

Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Dariusz Malejonek, a także filharmonicy częstochowscy wezmą udział w sobotnim, wielkim multimedialnym widowisku pod jasnogórskim szczytem w reżyserii Bolesława Pawicy. W sumie 200 wykonawców. Współautorem scenariusza i aranżerem muzyki jest Marcin Pospieszalski.

Widowisko “Jasna Góra – polska Kana” przygotowane w ramach obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie kulminacyjnym punktem drugiego sierpniowego szczytu pielgrzymkowego. Początek 26 sierpnia o godz. 21.00.

Na dwugodzinny show złożą się – oprócz zaaranżowanej przez Marcina Pospieszalskiego muzyki – także wizualizacje, filmy i pokazy grup rekonstrukcyjnych na klasztornych wałach. Całość osnuta będzie wokół historii częstochowskiego klasztoru, słynnego obrazu i związanych z nimi wydarzeń z dziejów Polski.

Wśród 200 wykonawców znajdą się m.in. Krzysztof Cugowski, Adam Strug, Marek Piekarczyk, Dariusz Malejonek, orkiestra i chór Filharmonii Częstochowskiej, zespół New Life’m czy Camerata Silesia. Na scenie pojawią się także aktorzy Paweł Królikowski (narrator), Michał Kula z Teatru im. Adama Mickiewicza, Andrzej Młynarczyk, Dominika Figurska i Dariusz Kowalski.

Organizatorami widowiska są ojcowie paulini wraz z Bolesławem Pawicą, który widowisko reżyseruje i Marcinem Pospieszalskim, współautorem scenariusza. Widowisko będzie transmitowane na żywo w I Programie Telewizji Polskiej od godz. 21.00.

300-lecie koronacji Cudownego Obrazu wypada 8 września, jednak paulini na dzień głównych uroczystości wybrali właśnie 26 sierpnia – święto Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to co roku drugi sierpniowy szczyt pielgrzymkowy w mieście. Klasztor odwiedzają wtedy pielgrzymi z parafii w archidiecezji.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły