12.01.2018

Koncert połączony z licytacją

„Kolęda dobrych ludzi woli…” – pod takim hasłem odbędzie się IV charytatywny koncert organizowany przez „Fundację Walczę z SM”. Wydarzenie zaplanowano na 13 stycznia na godzinę 17.00. Przed publicznością zgromadzoną w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie wystąpią zespół Universe i Amelia Cierpiał. Koncertowi towarzyszyć będzie licytacja.

– Tradycją stało się, że co roku organizujemy charytatywny koncert “Kolęda dobrych ludzi woli” – mówi Angelika Radłowska, manager Fundacji „Walczę z SM”. – Oprócz koncertu odbędzie się licytacja otrzymanych od darczyńców. Wystąpi zespół Universe i młodziutka częstochowska wokalistka i skrzypaczka Amelia Cierpiał. Uzbierane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc naszym podopiecznym – wyjaśnia Angelika Radłowska.

Fundacja “Walczę z SM” powstała w 2012 roku z inicjatywy Zbigniewa Miśkiewicza, będącego jednocześnie jej prezesem i podopiecznym. Celem Fundacji jest kompleksowe wsparcie osób z SM (sclerosis multiple – stwardnienie rozsiane) i innymi schorzeniami.

Stwardnienie rozsiane to jedna z bardziej tajemniczych chorób, której przyczyny nie zostały do końca rozpoznane. Układ odpornościowy pacjenta atakuje własne zdrowe komórki nerwowe. Zaatakowana komórka traci zdolność do prawidłowego przesyłania impulsów nerwowych, co w konsekwencji wywołuje zaburzenia ruchowe, wzrokowe i poznawcze.

W Polsce choruje około 50 tysięcy osób, na świecie 2,5 mln. Częściej zapadają na nią kobiety w wieku od 20 do 40 lat. Co druga, osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, choruje na SM.

  • ek
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły