Konfederacja przeciwko ustawie w sprawie szczepień

16.11.2021

Konfederacja przeciwko ustawie w sprawie szczepień

Przedstawiciele Konfederacji z Częstochowy negatywnie oceniają ustawę umożliwiającą pracodawcy weryfikację tego, czy pracownik jest zaszczepiony, która prawdopodobnie będzie dzisiaj dyskutowana w Sejmie.

– Na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu minister Andrzej Niedzielski będzie forsował haniebną ustawę, która da prawo pracodawcy do segregowania pracowników. Da ona prawo pracodawcy do sprawdzenia danych wrażliwych pracowników, a konkretnie tego, czy dana osoba przyjęła preparat przeciwko COVID-19 zwany szczepionką – mówił podczas konferencji Mariusz Gaudy.

– Wiedza taka pozwoli pracodawcy na przesuwanie pracowników na gorzej płatne stanowiska, na bezpłatne urlopy i pracę zdalna, a finalnie na zwolnienie. W sytuacji, gdy mamy w kraju galopującą inflację i drożyznę rząd próbuje utrudnić ludziom zamknięcie budżetów domowych z powodu segregacji sanitarnej – dodawał Mariusz Gaudy, który mówił, że jest to ograniczanie swobód i zamykanie możliwości pracy.

Zwołana konferencja przez sympatyków Konfederacji ma być formą sprzeciwu wobec ich zdaniem skandalicznej ustawy.

Kamila Jezierska odczytała podczas konferencji apel o „zaprzestanie tego nieludzkiego procederu”. – Segregacja na jakimkolwiek polu to dyskryminacja – mówiła Kamila Jezierska.

– Rząd nie liczy się z dobrem naszego społeczeństwa. W momencie, kiedy mamy do czynienia z największym kryzysem gospodarczym i zdrowotnym od drugiej wojny światowej, rząd podwyższa podatki. Czy można ufać takim ludziom – pytała Paulina Kośmider.

Minister Andrzej Niedzielski zaprzecza, że nowa ustawa da możliwość zwolnienia pracownika przez pracodawcę. Podobne, a nawet bardziej rygorystyczne rozwiązania stosowane są już w niektórych europejskich państwach.

  • TS
Najnowsze artykuły