14.02.2018

Kontrabanda w bagażniku

1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przewoził w bagażniku 42-latek, którego zatrzymali częstochowscy policjanci. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 27 tys. zł. Za posiadanie nielegalnych wyrobów grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.
Kilka dni temu policjanci z komisariatu II w Częstochowie wpadli na trop 42-latka, który miał posiadać w samochodzie spore ilości papierosów bez akcyzy. Kiedy chcieli go zatrzymać do kontroli, mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Jak się okazało nie bez powodu. W jego aucie mundurowi odnaleźli 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 42-latek został zatrzymany, a kontrabanda zabezpieczona. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 27 tys. zł. Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzut związany z posiadaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara 3 lat więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły