Kontrolowali autokary i ciężarówki

31.07.2017

Kontrolowali autokary i ciężarówki

W zeszłym tygodniu na terenie całego kraju policjanci przeprowadzili działania pod nazwą “Bus & Truck”. Akcja była prowadzona w godzinach od 6.00 do 22.00. Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Na częstochowskich drogach w akcji wzięło udział 47 policjantów, których wspomagało 3 funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Skontrolowali łącznie 254 pojazdy, w tym 212 samochodów ciężarowych i 18 autobusów. W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili 9 naruszeń stanu technicznego pojazdów, w wyniku czego 2 pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Ponadto policjanci nałożyli 72 mandaty karne. Zatrzymali także 1 kierującego samochodem ciężarowym pod wpływem alkoholu.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły