11.06.2018

Kontrolowali samochody transportujące odpady

Kłobucka drogówka włączyła się w działania DEMETER IV, których celem jest kontrola transgranicznego przemieszczania odpadów. Mundurowi sprawdzali ciężarówki przejeżdżające przez teren powiatu, kontrolując m.in. legalność przewożenia odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Policjanci zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, a także na zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi.

Na terenie całego kraju odbywała się akcja DEMETER IV, której koordynatorem był Departament Ceł Ministerstwa Finansów. W działania włączyli się również policjanci z ruchu drogowego, do których zadań należy przede wszystkim kontrola legalności przewożenia odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku.

Mundurowi z kłobuckiej drogówki również wzięli udział w akcji, poprzez zorganizowanie kilku punktów kontrolnych na terenie powiatu. Tam w bezpiecznych miejscach kontrolowali ciężarówki przewożące odpady. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, oznakowanie pojazdu, a także na zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Tradycyjnie policjanci sprawdzali stan techniczny kontrolowanych pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

Policjanci z drogówki zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane, a punkty kontrolne będą zlokalizowane w różnych miejscach na terenie powiatu kłobuckiego.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły