Kora przegrała walkę z rakiem

28.07.2018

Kora przegrała walkę z rakiem

Nie żyje charyzmatyczna wokalistka grupy Maanam – Kora. Od kilku lat zmagała się z rakiem jajnika…

– Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół Maanam, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979 – czytamy w oświadczeniu, które zostało zamieszczone na oficjalnym profilu Kory na Facebooku.

8 czerwca Kora skończyła 67 lat. Od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową. Rak okazał się niezwykle złośliwy. Z kultową grupą Maanam związała się na ponad 30 lat – od 1976 r. do 2008, kiedy zespół postanowił zawiesić działalność. W tym czasie wydano w sumie 11 albumów studyjnych. Artystka prowadziła też działalność solową. Piosenki Kory przeszły do historii polskiej muzyki…

  • kg
  • zdj. Wikipedia (Mariusz Kubik)
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły