Korekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie

04.12.2018

Korekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Mstów. Niebezpieczny zakręt drogi wojewódzkiej nr 786 zostanie przebudowany.

Chodzi o tzw. „zakręt śmierci” w Zawadzie. Nazwa ta niestety nie jest przypadkowa – w tym miejscu dochodzi do mnóstwa kolizji i wypadków. Część z nich skończyło się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. – Bardzo się cieszę i dziękuję Dyrektorowi Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Zbigniewowi Taborowi, za podjęcie tego ważnego tematu. O korektę zakrętu „na górce zawadzkiej” od wielu lat zabiegały władze gminne. Cieszę się, że za mojej kadencji się to udało. Teraz wreszcie ten odcinek drogi wojewódzkiej doczeka się przebudowy z prawdziwego zdarzenia – podkreślał Tomasz Gęsiarz, wójt gminy Mstów.

– Początek zakresu opracowania znajduje się w Mstowie, ul. Wolności 127 (km 9+997), koniec w kierunku miejscowości Zawada (km 10+600). Oś drogi będzie posiadała jeden łuk poziomy. Dla łuku przewidziano zaprojektowanie krzywych przejściowych. Dla zmiany kierunku osi zaprojektowano załomy, ponieważ kąt zwrotu trasy był mniejszy niż 9 stopni. Jezdnia na całym odcinku będzie posiadała szerokość 6.5 – 7.0 m, a w miejscu łuku poziomego zaprojektowano odpowiednie poszerzenia. Po obu stronach jezdni zaplanowano pobocza z destruktu asfaltowego czytamy w projekcie. Prace powinny zacząć się na początku 2019r. Pochłoną one 4.381.892,64 zł brutto. Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec października przyszłego roku.

  • oprac. Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Mstów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły