Kosiniak-Kamysz wspiera starostę kłobuckiego

22.05.2019

Kosiniak-Kamysz wspiera starostę kłobuckiego

Władysław Kosiniak-Kamysz ruszył w podróż po województwie śląskim, aby wesprzeć Henryka Kiepurę, jedynego kandydata PSL na listach Koalicji Obywatelskiej w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Odwiedził między innymi Kłobuck oraz Częstochowę. – Henryk Kiepura to dobry kandydat. Przyzwoity człowiek i doskonały samorządowiec. Potwierdził to ostatnim wyborczym wynikiem – zaznaczał prezes PSL.

Kilka dni temu zostały opublikowane informacje o wykorzystaniu środków unijnych przez poszczególne regiony. – Okazało się, że nasz subregion północny z miastem Częstochowa jako liderem, najlepiej w Polsce wykorzystuje środki unijne. Jest to możliwe dzięki wspaniałej – trwającej od lat – współpracy między samorządem  Częstochowy, Kłobucka, Myszkowa oraz powiatami częstochowskim, kłobuckim i myszkowskim. To przekłada się na komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców – zaznaczał Henryk Kiepura, starosta kłobucki.

Zdaniem Władysława Kosiniak-Kamysza, Henryk Kiepura gwarantuje realizację założeń programowych PSL w Parlamencie Europejskim. – Zabiegamy przede wszystkim o trzy ważne punkty. Naszym priorytetem jest europejski program walki z rakiem. Będziemy walczyć o to, aby dofinansować diagnostykę nowotworową, sfinansować leczenie najbardziej nowoczesnymi metodami terapeutycznymi. Po drugie kwestia odnawialnych źródeł energii i melioracja oraz gospodarka wodna. Chcemy też powiedzieć o rolnikach, których reprezentujemy i którzy są w bardzo trudnej sytuacji – mówił prezes PSL.

 

 

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły