19.04.2018

Kradli ogrodzenie by mieć na alkohol

Pięć lat więzienia grozi dwóm mężczyznom w wieku 29 i 37 lat, którzy z terenu jednej z myszkowskich posesji ukradli elementy ogrodzenia warte 800 zł.

Policjanci z myszkowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży elementów ogrodzenia. Zniknęła brama, furtka oraz 10 metalowych słupków z terenu niezamieszkałej posesji. Wartość strat wyceniono na 800 zł. Kryminalni pracując nad tą sprawą, wpadli na trop dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tą kradzieżą. Namierzyli dwóch mieszkańców Myszkowa. Rabusie zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do kradzieży. Przyznali również, że swój łup sprzedali w punkcie skupu złomu, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyli na alkohol. Panowie usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do pięciu lat więzienia. Starszy rabuś odpowie jako recydywista – w przeszłości był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Śledczy odzyskali także częściowo skradzione mienie, które trafiło już do właścicielki.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły